EmbryoGen

reklama EmbryoGen

NAWRACAJĄCE PORONIENIA
– CZYNNIK WZROSTU GM-CSF

Nawracające poronienia często wywoływane są przez anomalie chromosomowe, czynniki endokrynologiczne i/lub immunologiczne. Wspomnieć należy także o przyczynach natury genetycznej, hormonalnej i anatomicznej. Analizując szerzej powody należy zwrócić uwagę na takie czynniki, jak zakłócony proces rozwoju powstałego zarodka, jak również nieprawidłowości w komunikacji matka-zarodek podczas samego zapłodnienia. Przy poronieniach wczesnych częściej można myśleć o problemach z implantacją zarodka, w pozostałych przypadkach natomiast raczej o anomaliach w organiźmie matki.

Jedną z takich anomalii może być niedobór w układzie rozrodczym kobiety tzw. naturalnego cytokinowego czynnika wzrostu (GM-CSF) odpowiedzialnego za prawidłowy wzrost łożyska i zachowanie jego funkcji przez cały okres ciąży. U kobiet z prawidłowo przebiegającą ciążą poziom tego czynnika wzrasta regularnie w miarę upływu czasu, zaobserwowano jednak, że u pacjentek cierpiących na powtarzające się poronienia może wystąpić niedobór GM-CSF.

Niedobór czynnika GM-CSF w czasie ciąży może powodować nieprawidłowy wzrost łożyska i zaburzenie jego funkcji, a co za tym idzie prowadzić do wystąpienia poronienia. U zdrowych kobiet z właściwą produkcją GM-CSF jego poziom wzrasta regularnie w czasie ciąży, a u kobiet cierpiących z powodu jednego lub powtarzających się poronień mogą występować jego niedobory. Zatem wzbogacenie o czynnik wzrostu medium IVF, w którym przed przeniesieniem do macicy matki rozwija się zarodek, ma na celu optymalizację składu medium w taki sposób, aby zbliżyć je do naturalnego otoczenia zarodka. Pozwala też zwiększyć szansę jego rozwoju i złagodzić wiele kwestii obserwowanych w przypadku embrionów bez prawidłowego GM-CSF.

Wiadomo, że ryzyko poronień wzrasta wraz z wiekiem kobiety. Przeprowadzone badania wykazały jednak, iż EmbryoGen® przynosi taką samą skuteczność sukcesu implantacji niezależnie od grupy wiekowej pacjentek.

EmbryoGen

© Copyright for Polish edition - Rovers Polska 2012

Napisz do nas - info@rovers.pl